Як позбутися скрипу офісного крісла
Вступ
Запорука продуктивної інтелектуальної діяльності – це комфортні умови праці. Зручне крісло, нормальне освітлення, відсутність шуму. Ті, хто працює за комп'ютерним столом, погодяться: якщо щось змушує вас постійно відволікатися хоча б на пару секунд, продуктивність сильно знижується. Навіть якщо ви сидите у шикарному кріслі начальника зі шкіри бізона. Наприклад, коли крісло скрипить, зосередитись на роботі практично неможливо.
Вкрай рідко, раз на кілька років, але і ми в Enran отримуємо скаргу на крісло, що скрипить. Що робити в такому разі – розповімо у статті.
Причини скрипу
Якщо ви готові спробувати вирішити проблему самостійно, то при перших проявах неприємного поскрипування рекомендуємо як слід оглянути крісло. Це має сенс: досить часто проблему можна вирішити самостійно без залучення майстра та гарантійного сервісу.
Отже, кілька можливих причин, через які скрипить офісне крісло (особливо це стосується стандартних конструкцій класу бюджет):
- розхитані болтові кріплення;
- знос будь-якого робочого елемента;
- поломка синхромеханізму гойдання;
- поломка газліфту;
- висохле мастило;
- шов механізму піастри дав тріщину.
Як правило крісла для комп'ютера поскрипують або видають тріск через розхитані кріплення й відсутність своєчасного змащення рухомих частин механізму. А сам скрип частіше чутний при гойданні та повороті, рідше – коли оператор сідає на нього. Джерело звуків - під сидінням чи спинкою.
У випадку, якщо скрипить крісло офісне у нижній області, справа ймовірно у зламаній газовій пружині. Ця рухлива деталь, що відповідає за коригування висоти сидіння, тому така поломка найчастіше відбувається через різке опускання тіла на крісло або розгойдування.
Це ми описали як приклад. Таким чином виходить, що поломка може виявитися будь-де. Пропонуємо докладніше розібрати можливі причини поломки детально.
Каркас
Отже, щоб зрозуміти, чому скрипить офісне крісло, спробуйте оглянути його. Для початку перевірте каркас: чи не розхиталися кріпильні деталі, чи всі вони знаходяться на правильних місцях. Перевірте такі зони:
- Механізм розгойдування;
- Місце, де спинка кріпиться до сидіння;
- Підлокітники;
- Хрестовину.
Якщо кріплення потрібно підкрутити, підтягніть їх до упору викруткою або шестигранним ключем (залежно від моделі крісла). Постарайтеся не переборщити, щоб не пошкодити різьблення. Якщо це вже сталося і кріплення прокручується, потрібно акуратно витягти його і заповнити паз різьбовим герметиком, після чого швидко вставити болт. На завершення слід залишити крісло в перевернутому положенні до висихання герметика (або клею).
Зазначимо, що якщо ви щасливий власник дорогого директорського крісла, краще відразу звернутися до фахівців. Щоправда, як свідчить практика, високоякісні меблі в кабінеті керівника служать без нарікань десятки років. У всякому разі, ми не отримали жодної скарги чи відповідного відгуку від наших клієнтів.
Механізм розгойдування
Якщо ви звернули увагу на те, що скрипить офісне крісло при хитанні, це може вказувати на його пошкодження або розхитування кріплення. Іноді причина криється у висохлому мастилі.
Можна спробувати усунути скрип, змастивши всі деталі, знявши сидіння (можна спробувати змастити й не відкручуючи). Змащення найчастіше вирішує проблему з більшістю типів механізмів.
У офісних кріслах для персоналу та кабінетних кріслах використовують:
- Мультиблок, за допомогою якого можна контролювати нахил та жорсткість спинки. Він майже ніколи не скріпить, тому й чіпати його не варто.
- Топ-ган. У цьому випадку спинка фіксується одним важелем. Тут присутній регулювальний гвинт, якому періодично може бути потрібне змащення.
- Колінний механізм. Він встановлюється для глибокого хитання, регулюється за допомогою двох важелів та гвинта.
- Піастра для налаштування висоти виробу з одним важелем. З'єднується з сидінням чотирма гвинтовими кріпленнями. Тут також потрібно змащення: треба зняти гвинти, обробити місце контакту метал-фанера і поставити гвинти на місце. Часто причиною поломки стає ушкодження зварного шва: у такому випадку потрібна заміна.
- Перманент-контакт із пружинною основою. Дозволяє коригувати кут нахилу та висоту спинки, а також посадку по глибині. Якщо він скрипить, то теж вимагає змащення.
- Пружинно-гвинтовий механізм з'єднує спинку та сидіння та використовується для коригування жорсткості спинки.
- Слайдер – коригує глибину.
Колеса
Якщо ви помітили, що офісне крісло скрипить при русі, перевірте стан коліс. Часто дрібне сміття забиває щілини в конструкції коліс і вони починають хрустіти. Сміття можна прибрати вручну або видути за допомогою інструмента.
Спинка
Ситуація, в якій скрипить спинка офісного крісла – це скоріше виняток, аніж правило, але ми розглянемо і її. Насамперед деталь слід зняти: викрутити гвинтове кріплення та акуратно витягнути спинку в напрямку вгору. На каркасі ви помітите пластини із металу, зафіксовані болтовими кріпленнями. Якщо вони хитаються, закрутіть, використовуючи герметик за потреби. Очистіть усі деталі від сміття.
Газліфт
Найчастіше на запит "що робити якщо скрипить офісне крісло" ми рекомендуємо перевірити саме газліфт.
Сядьте у крісло. Чуєте рипіння або хруст із нижньої частини виробу? 100% джерело у газовій пружині. Це або відсутність мастила в механізмі, або неправильна експлуатація, наприклад, перевищення рівня допустимого навантаження, або природне зношування. Виробники гарантують справну роботу газліфту протягом 18 – 24 місяців, після чого механізму може знадобитися ремонт або заміна.
До речі, ми встановлюємо на крісла в офіс тільки якісні амортизатори. Надаємо постгарнтійну підтримку нашим клієнтам, тому постійно “тримаємо руку на пульсі” та відстежуємо усі несправності. Скрип газліфта у наших крісел буває рідко і в 99% випадків вирішується змащуванням деталі.
Змащення газової пружини
Отже, де змастити якщо скрипить офісне крісло в районі газліфту? З задньої сторони колони амортизатора прямо в хрестовині знайдіть замикаючу деталь і зніміть її плоскою викруткою. Після - приберіть хрестовину й обробіть мастилом усі кріплення.
Можна розібрати механізм та обробити всі деталі окремо. Головне правильно зібрати деталі у такій послідовності:
- каучукову прокладку слід надіти на шток поршня;
- слідом надягається опорна шайба;
- потім підшипник;
- та остання шайба на завершення.
Інше питання, чим змастити, якщо скрипить офісне крісло: ми рекомендуємо змащувати спеціальним розчином WD-40.
Рекомендації від Enran Dnepr
Отже, якщо будь-які маніпуляції з підтягуванням болтів або мастилом не допомогли або в процесі огляду ви виявили явні дефекти - звертайтеся до фахівців або продавців для отримання гарантійного сервісу.
Швидше за все, може знадобитися заміна деталей.
Як зробити так, щоб мінімізувати можливості поломки та подальшого ремонту крісла:
- Не порушуйте правил безпечного використання крісла: не перевищуйте гранично допустиму вагу, не розгойдуйте спинку у зафіксованому положенні тощо.
- Змащуйте деталі кріплення крісла приблизно раз на рік, підкручуйте болти та очищаєте деталі крісла від пилу.
І, що не менш важливо, купуйте крісла у надійних продавців, краще – виробників в Україні, з якими можна тримати зв'язок та отримати експертну консультацію та обслуговування у разі потреби. Пам'ятайте, що якісне крісло дуже рідко скрипить та ламається. У нас ви можете купити кабінетні чи конференц-крісла та бути впевненими у довговічності всіх його механізмів!
- Ергономіка офісних меблівПро те, як досягти високої продуктивності роботи персоналу за допомогою ергономічних меблів і як зберегти власне здоров'я – у нашій сьогоднішній статті.Повна версія статті